Kurumsal

Hakkımızda

Doğa Beton Çimento A.Ş. Hazır beton sektöründe faaliyet göstermek üzere Mersin ilinin Yalınayak Beldesinde 2006 yılında 13.712 m lik bir alanda kurulmuştur. Şirketimiz bu tarih itibariyle faaliyetine merkez tesisinde 1 beton santrali, 2 beton pompası ve 10 transmikserle aylık 14.500m kapasite ile hazır beton üretimine başlamıştır. Doğa Beton A.Ş’nin yönetimini 2011 yılının Kasım ayında iş adamı Metin Saltık devralmıştır. Kalite odaklı yeni yönetim anlayışı ile Mersin ili ve çevre ilçelerindeki tesislerinde yatırım faaliyetleri, aralıksız devam etmektedir.

Doğa Beton A.Ş. yeni yönetim politikası ile bugün; Pamukluk Barajı/Tarsus Tesisinde 1 adet, Mersin II. Organize Sanayi Genişleme Bölgesi Yıldız Entegre Tesisinde 1 adet ve Merkez Tesisimizle Birlikte, toplam adet Beton Santrali, 17 transmikser, 5 beton pompası ile aylık üretim kapasitesini 50.000m e çıkarmıştır. Şirket bünyesinde 12 beyaz yakalı, 36 mavi yakalı toplam, 48 uzman personel görev yapmaktadır. Çalışanların yönetime aktif katılımı, motivasyon ve iletişiminin geliştirilmesi üzerinde hassasasiyetle duran şirketimizde tüm ünite ve tesislere yansımıştır.

Şirketimizin bütün tesislerinde bilgisayar kontrollü otomasyon sistemi ile üretim yapılmaktadır. “Doğa Beton” ismiyle özdeş olarak çevreye duyarlı ve deprem gerçeğini ön planda tutarak, insan hayatına değer veren üretim anlayışıyla çalışmaktadır.